Мачът:
Челси и Тотнъм си спретнаха страхотен спектакъл - "сините" взеха дербито
Автор: FUT.bg | 16:59 / 20.10.2012
© eurosport.com
Челси продължава да води убедително във Висшата лига на Англия, след като спечели лондонското дерби сТотнъм от 8-ия кръг. "Сините" се наложиха с 4:2 над градския си съперник и са на върха с 22 точки, на 6 пред Манчестър Сити.

Гари Кейхил откри резултата с бомбен шут в 17-ата минута. Централният защитник се възползва след лошо избита топка и с топовен удар в средата на вратата на Фридъл направи 1:0.

След почивката "шпорите" се вдигнаха и в рамките на няколко минути обърнаха резултата. Вилиам Галас изравни в 47-ата минута, а Джърмейн Дефоу направи 2:1 за тима на Андре Вилаш-Боаш. В 66-ата минута Хуан Мата изравни след нова грешка на Галас, а три по-късно испанецът изведе тима си напред. В последната минута Даниел Стъридж оформи крайното 4:2.

11:49/09.10