Мачът:
Летящият холандец изстреля Левски към финала
Автор: FUT.bg | 09:29 / 18.04.2013
© levski.bg
Левски победи Локомотив (София) с 3:1, в първа полуфинална среща от турнира за Купата на България. Два гола за успеха отбеляза Гари Родригес, веднъж се разписа Стефан Велев. За гостите точен бе Димитър Илиев. Срещата-реванш ще се играе на 24 април.

Още във втората минута Гари Родригес нахлу в пеналта отляво, стреля от малък ъгъл, но в аут. В 5-та минута Манолов се откъсна зад защитата, но Мюлдер се намеси и със шпагат изчисти в тъч. В 19-та минута Жоао Силва стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената. Минута по-късно отново Жоао Силва шутира силно от въздуха от 20 метра, а топката профуча покрай вратата. В 28-та минута пък Димитър Илиев от Локомотив стреля от дъгата на наказателното поле наЛевски, но над напречната греда в аут. Пет минути преди края на първата част Мюлдер центрира в наказателното поле на Локомотив, където Вутов стреля, но неточно в страни от левия стълб на вратата на Митрев.

Второто полувреме бе далеч по-интересно. Още в 49-та минута Гари Родригес стреля отблизо, но Митрев спаси. Секунди по-късно Рамос центрира в наказателното поле на Локомотив, след което Жоао Силва овладя топката и стреля от малък ъгъл, но Митрев успя да избие в корнер. В следващата минута капитанът Станислав Ангелов стреля с левия крак, но покрай вратата. В 55-та минута Велев стреля отдалеч над вратата, две минути по-късно Николов шутира от фаул, но Мишо Иванов спаси.

Активна игра наЛевски даде резултат в 64-та минута, когато Дъстли Мюлдер пусна към Гари Родригес в пеналта, който с много точен и силен удар прати топката под напречната греда във вратата на Божидар Митрев - 1:0. В 71-та минута дейният Гари Родригес нахлу на скорост през центъра, комбинира добре с Йовов, но неговият пас бе дълъг и Митрев улови топката.

Четири минути по-късно Гари Родригес комбинира с Йовов пред пеналта, холандецът стреля от дъгата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл - 2:0. Малко по-късно Илиян Йорданов шутира остро отдясно, но Митрев спаси. В 80-та минута Жоао Силва бе изведен сам срещу вратаря, но пропусна.

Минута по-късно Локомотив намали, след като Димитър Илиев бе оставен непокрит в пеналта и се разписа с глава след центриране отдясно - 2:1. Отговорът наЛевски не закъсня и две минути по-късно Мюлдер центрира отдясно към далечната греда, където Стефан Велев с глава прати топката в мрежата - 3:1.

В 85-та минута след центриране отдясно, Везалов плонжира и стреля с глава, но Митрев спаси. Минута по-късно Мюлдер блокира удар на Бибишков, а в края Добрев шутира от фаул, но Мишо Иванов улови топката.

10:03/18.04