2
X
1
Мачът:
Шампионският марш на Лудогорец продължава - "орлите" разцепиха Локо Пд насред "Лаута"
Автор: FUT.bg | 19:15 / 29.09.2012
© Sport.bg
ШампионътЛудогорец продължава да гази в родния шампионат. В двубой от  7-ия кръг на "А" група "орлите" разбиха с 5:2Локомотив Пд като гост, а победата е седма поредна за тима на Ивайло Петев. Попаденията за гостите реализираха  Марселиньо (36), Гела (42) и Гъргоров (65, 68). За домакините точни бяха Кирил Котев (58) и Рангел Абушев (80).

Гостите от Разград поглеждаха по-често към вратата на противника и логично откриха след едно чудесно заучено положение от пряк свободен удар, завършено с гол на Марселиньо в 36-ата минута. Преди това нападателят на Локо Пд Атанас Курдов пропусна да открие резултата, оставяйки на чиста позиция. Бившият стрелец на Ботев Пд вместо да търси ъгъла се опита да прехвърля Чворович, но вратарят го усети и с лекота спаси.

Три минута преди края на първата част "зелените" вкараха нов гол във вратата на Локо Пд. Капитанът Емил Гъргоров изведе Гела, който нямаше проблем да прекара топката между краката на Кунчев за 2:0.

През втората част "смърфовете" започнаха по-активно през първите минути и логично намалиха резултата. Това се случи след меле в наказателното поле наЛудогорец. Бранителят Кирил Котев се оказа най-съобразителен и намали в 58-ата минута.

В опит на търсене на нов гол от страна наЛокомотив Пд, гостите се възползваха на контраатака и в рамките на 3 минути убиха интригата в срещата с нови две попадение на Гъргоров. Десет минути преди края Рангел Абушев оформи намали на 2:4, а Бургзорг в самия край оформи крайното 5:2

Локомотив Пд -Лудогорец 2:5

0:1 Марселиньо 36'