Мачът:
Литекс удари Ботев (Вр) и изпревари Левски и Лудогорец
Автор: FUT.bg | 17:30 / 02.04.2012
© pfclitex.com
Отборът на Литекс продължава със силното си представяне през пролетния полусезон. В среща от 22-ия кръг на "А" група възпитаниците на Христо Стоичков удариха с 3:1 Ботев (Враца) като гости.

Всичките 4 гола в мача паднаха след почивката. В 51-ата минута Марсело Никасио даде аванс на "оранжевите", а четири по-късно Бранимир Костадинов изравни. В 59-ата минута Литекс отново взе аванс чрез Галин Иванов, който 21 минути по-късно оформи крайното 3:1.

Срещата в Северозападния град бе изпъстрена с положения, а на три пъти и гредите бяха верни помощници на Митов и Пиргов. Удари на Занев и Миланов от гостите и на Валериев от домакините срещнаха гредите.

С победата Литекс излезе на трето място във временното подреждане. Шампионите са с равни точки с Черноморец - 47 точки, докато Левски и Лудогорец са с по 45. Врачани са 12-и  с 18 пункта.

11:58/30.03